Domowa Energia – Krosno – Marcin Jaracz

Ogrzewanie ścienne

Ogrzewanie ścienne, to ciepły komfortowy dom i oszczędności przez długie lata bezpiecznego użytkowania

Ekonomia

Koszty instalacji porównywalne lub niższe od instalacji ogrzewania podłogowego.

Niższa bezwładność cieplna, to krótsza praca pieca podczas nagrzewania pomieszczenia, a więc mniejsze zużycie paliwa

Niska temperatura zasilania, to mniejsze straty.

Oszczędności tym większe im wyższe ceny źródeł energii.

Estetyka

Ogrzewanie ścienne jest zupełnie niewidoczne.

Tynk strukturalny, beton architektoniczny, kamień dekoracyjny, płytki ceglane, itp. – nie wpływają na skuteczność ogrzewania.

Odejście od ogrzewania podłogowego daje całkowitą wolność w zastosowaniu dowolnych materiałów na podłogę, oraz dowolnych mebli.

Rezygnacja z ogrzewania podłogowego to pomieszczenie 6 – 7 cm wyższe.

Bezpieczeństwo

Ogrzewanie ścienne jest bezpieczniejsze od podłogowego.

W wysoce mało prawdopodobnym przypadku awarii wymianie podlegać będzie tylko jedna sekcja ogrzewania.

W przypadku awarii “podłogówki” koszty i zakres prac są poważne.

Nawet przypadkowe przebicie panelu ogrzewania ściennego przy wieszaniu obrazka nie powoduje wycieku wody, gdyż ona znajduje się tylko i wyłącznie w najniższej jego części która stanowi mały ułamek całej powierzchni.

Komfort

Ogrzewanie ścienne w przeciwieństwie do podłogowego dużo szybciej się nagrzewa i krócej oddaje ciepło.

Można wrócić do domu z zimowego urlopu niemal z dnia na dzień i zastać dom odpowiednio nagrzany.

Ogrzewanie ścienne to ciepłe i suche ściany, które to zapobiegają rozwojowi pleśni będącej źródłem problemów dla alergików i astmatyków.

Elastyczność

Ogrzewanie ścienne najlepiej współpracuje z niskotemperaturowymi źródłami ciepła: pompami ciepła, gazowymi piecami kondensacyjnymi, kotłami indukcyjnymi.

Jednak możliwe jest jego zastosowanie i cieszenie się wszystkimi korzyściami nawet w przypadku starszych pieców i kotłów, a nawet ogrzewania piecami na paliwa stałe.

Konsultacja

Poznamy Twoje wymagania, potrzeby i oczekiwania. Odpowiemy na pytania i rozwiejemy możliwe wątpliwości.

Projekt

Przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt i szczegółowe rozwiązania.

Niezwykle istotnym elementem przed instalacją jest właściwy projekt. Należy brać pod uwagę wiele czynników, które mają wpływ na przyszłą pracę pompy ciepła. To  z kolei będzie miało przełożenie na wyższy efekt finansowy całego przedsięwzięcia.

Nasi fachowcy mają wieloletnie doświadczenie i korzystają z nowoczesnych urządzeń do pomiaru i kontroli.

Dostawa

Dostarczymy wszystkie elementy systemu oraz materiały na czas i bez uszkodzeń w transporcie.

Montaż

Zapewniamy odpowiedni i fachowy montaż.  Zamontujemy system ogrzewania ściennego zgodnie z wymaganymi normami i regulacjami oraz z dbałością o trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Nasi doświadczeni monterzy, profesjonalnie zainstalują i zabezpieczą instalowane komponenty Twojego systemu ogrzewania ściennego.

Rozruch i przeszkolenie Użytkownika

Wszystko dokładnie sprawdzimy i dokonamy wszelkich pomiarów. Włączymy instalację i upewnimy się, że działa poprawnie i zgodnie z projektem. Przeszkolimy Cię w zakresie obsługi użytkownika i odpowiemy na wszystkie pytania

Serwis

Przeprowadzamy zalecane i niezbędne prace konserwatorskie, by podnieść trwałość instalacji i zachować jej sprawność na lata. Pompę ciepła należy obsługiwać i kontrolować zgodnie z załączoną instrukcją obsługi.

 

 

Pracujemy na systemie 3THERMO 

Grzejnik 3THERMO został skonstruowany jako układ do rozprowadzania energii cieplnej w cienkiej warstwie tynku. System pobiera ciepło z C.O. jak typowy układ wodny, jednak przenosi ją na tynk już bez użycia wody, a jedynie po radiatorze. Swoją wyjątkową sprawność grzejnik podtynkowy zawdzięcza innowacyjnej technologii własnych aktywnych radiatorów. Taka konstrukcja pozwala uzyskać bardzo dużą moc układu i najmniejszą bezwładność spośród wszystkich innych wodnych systemów płaszczyznowych z uwagi na minimalny opór cieplny cienkiej warstwy tynku.

Dodatkowym atutem takiego transportu ciepła jest zwiększone bezpieczeństwo poprzez wyeliminowanie możliwości rozszczelnienia się układu hydraulicznego na skutek np. przewiercenia ściany.

3THERMO to zupełnie nowa koncepcja postrzegania techniki grzewczej. Nowatorskie rozwiązanie radiatorowe zmieniające sposób i efektywność przekazywania ciepła poprzez ograniczenie jego strat sprawia, że system potrafi wygenerować oszczędności rzędu 40-50% energii w stosunku do rozwiązań konwekcyjnych. Dla nowych wymagań stawianych obecnie przegrodom zewnętrznym w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym to prawdziwa rewolucja. Uniwersalna konstrukcja i wielość zastosowań sprawia, że nie potrzebujesz nic więcej.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie producenta 

FAQ - rozwiewanie wątpliwości

Ogrzewanie ścienne, które oferujemy, to absolutna nowość. Jego unikalna konstrukcja, zastosowanie i sposób rozwiązywania problemów z ogrzewaniem zmusza wręcz do zadawania pytań. To naturalne, że tak nowatorski sposób ogrzewania budzi zainteresowanie. By je zaspokoić jesteśmy chętni odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania i chętnie rozwiejemy słuszne wątpliwości.

Tak.

Panele grzewcze są wykonane ze stopu aluminium, który nie reaguje nawet w mocno zasadowym środowisku zaprawy cementowej lub gipsowej.

Prostota konstrukcji i brak części ruchomych powoduje, że działać będzie niemal przez wieki.

Nie.

Brak izolacji od wewnątrz nie zwiększa zużycia energii.

Nie jest konieczne też zwiększanie izolacji zewnętrznej ściany, by zauważyć oszczędności ze stosowania ogrzewania ściennego.

Nie.

Ten system doskonale się sprawi i przyniesie duże oszczędności nawet w przypadku budynków bez termoizolacji – jak na przykład stare kamienice, budynki zabytkowe, lub o zabytkowej elewacji.

Takie stare budynki zyskują na ogrzewaniu.

Tak.

Oszczędzamy w ten sposób zazwyczaj małą powierzchnię ścian kolankowych.

Uzupełniamy straty ciepła w tych przegrodach, przez które tracimy najwięcej ciepła w danym pomieszczeniu.

Ogrzewanie podłogowe na poddaszu jest zbędne gdyż podłoga jest ogrzewana ciepłem z pomieszczenia znajdującego się niżej.

Nie.

Woda krąży wyłącznie w dolnej części grzejnika i służy do zasilania każdego grzejnika. 98% powierzchni grzejnika jest pozbawiona wody i służy jedynie do odbierania ciepła z dolnej części i rozprowadzania ciepła.

Nie.

Warstwa tynku przykrywająca siatkę panelu jest na tyle cienka, że nie występują w niej typowe dla podłogówki naprężenia.

Również temperatura panelu jest niższa co nie pływa znacząco na rozszerzalność cieplną.

Niska temperatura wyklucza możliwość przebarwień ściany.

Na ścianie nie osadza się też kurz, jak w przypadku elektrycznego ogrzewania ściennego (brak pola elektrycznego).

Scroll to Top